Mobilyada Moda ve Trendler;

İyi tasarlanmış mobilyalar ile dekore edilen evler kullanıcıların sosyal hayatını pozitif yönde etkilemektedir, 2015 yılında tabloyu andıran dekorasyonlar öne çıkmaktadır, bilinçli kullanıcın artmasıyla, tasarıma ve dekorasyona müdahil olan kullanıcılar, kendi tarzlarını özgürce ifade etmekte ve uygulatmaktadırlar.

2015 yılı ile birlikte aslında önceki yıllardan beri gelen kapitone “baklava deseni döşeme” uygulama koltuk takımı, yatak odası takımı, sandalye, berjer koltuk, puf ve aksesurlarda kullanılmaya devam etmektedir, mobilyalarda kullanılan ana renklerin yanı sıra mavi, yeşil ve kırmızının tonlarını bolca görmekteyiz, zihni ve vucutu dinlendiren bu yılın pantone rengi olan “marsala” mobilyalarda kullanılmaya başlanmıştır.

Koltuk Takımlarında Trendler

Koltuk modellerindeki çeşitlilik modern, klasik, avangard ve country koltuk modellerinden oluşan koleksiyonlardır, özellikle 2015 yılında klasik koltuklarda, el oymasının bolca kullanıldığı klasik koltuk takımları yeni trend koltuklar arasında üst sıralarda yer almaktadır, modern koltuklar daha sade, anlaşılır ve kullanıcıya hitap eder hale gelmiş, tasarımlardaki incelik ve kumaş özellikleri ile dikkat çekmektedir, kumaş renklerinde yine ana rekler beyaz, siyah, kırmızı ilk sıralarda turkuaz, mavi, yeşil, bordo, turuncu renkli ve çiçekli kumaşlardan oluşan kombinler koltuk takımalarında kullanılmaktadır.

Köşe takımları bu senede en çok tercih edilen koltuk çeşitleri arasında, bunun sebebi konutlardaki küçülme ve yaşam tarzlarındaki değişimdir, koltuğa göre daha az yer kaplayan ve dinlenme isteğinizi tatmin eden koltuk çeşidi olmasından dolayı tercih sebebi olmaktadır.

Koltuk takımlarında 3lü ve 2li kanepelerin yanına berjer koltuk tercih edilerek takım tamamlanabilir ve aksesuarlar ile biraz daha zengin hale getirilebilir, koltuk takımı tercihinizi mobilya firmalarından yana kullanabilir yani suya sabuna dokunmadan sipariş ile bir kaç günde koltuğunuz alabilir, yada özel olarak mobilya mağazalarına ürettirebilirsiniz buda size ekstra bir tavsiyemiz olsun.

Yatak Odası Trend ve Modası

Her ürün grubunda olduğu gibi yatak odaları yine tarzlara göre değişim göstermektedir, modern veya klasik tarz yatak odaları en çok tercih edilen ürünlerdir, klasik yatak odalarında kapitone döşeme, el oyması ve parlak renklerde lake cila üzerine altın ve gümüş varak uygulama ile bütünleşerek muhteşem tasarımlarda sizlere sunulmaktadır. Modern yatak odası takımlarında beyaz krem ve ceviz cila renkleri hakimiyetini sürdürmektedir, klasik yatak odasında olduğu gibi kapitone uygulamalr yatak başlıkları ve bazalarda kullanılmaktadır ayrıca kare ve dikdörtgen şekilller karyola dolap ve şifonyerlerde kullanılmaktadır.

Yemek Odası ve Duvar Ünitesi

Yemek odası ve duvar ünitelerinde minimal tasarımlara yönelmektedir firmalar, yemek masaları düz, lükens, torna ve oyma ayaklardan oluşan oval veya çoğunlukla dikdörtgen tek parça yada açılır halde kullanımı kolay dayanıklı olarak takımda bulunmaktadır, konsol ve sandalyeler ile tercih edilen yemek odalarında ceviz, beyaz lake cila tercih edilmektedir.

Duvar üniteleri teknolojik aletlere adeta ev sahipliği yapmaktadır, çok çekmeceli ve raflı tasarımlardan oluşan tv üniteleri yemek odasının gümüşlük ihtiyacınıda karşılamaktadır, ayrıca kitaplarınız için kütüphane olarakta kullanabileceğiniz duvar ünitesinde dikkat dağıtmayan tasarım ve renkler kullanılması en iyi seçim olacaktır.

Mutfak Dolapları

Ev hanımlarının en sevdiği dekor çeşitleri arsında hiç şüphesiz mutfak gelir, mutfak dolaplarında trend renkler beyaz, kırmızı ve siyah olarak ilk sırayı almış durumdadır, yeni konutlar ile birlikte klasik mutfak mobilyası anlayışından uzaklaşan, modern mutfakların hakimiyeti görülmektedir, parlak renklerin kullanıldığı mutfak dolaplarında camlı ve aluminyum çerçeveli kapaklar, quartz, granit veya mermer tezgahlar, ankastre ürünler ve aksesuarlar ile mutfak dolabınızın bütünlüğünü tamamlayabilirsiniz.

2015 mobilya pantone rengi

Editörün Notu: Bu makalemiz için kurumsal 18 mobilya firmasının koleksiyonları incelenmiş ve yeni trendler dikkate alınarak hazırlanmıştır.