Mobilyanızı Ne Kadar Kullanmak İstersiniz?

Alacağınız mobilya’nın kullanım ömrü üreticiye bağlı olduğu kadar, tüketicinin dikkatine bağlı olarak uzun ömürlü olmaktadır. Oturma odası, yatak odası, yemek odası gibi temel ihtiyacımız olan mobilya grupları üretilirken kullanılan malzeme ve üretim süreci en önemli etken olmaktadır, standart olarak mobilya mağazalarında bulabileceğiniz hazır mobilyaları, bir kaç kontrolden sonra kalitesini anlayabilirsiniz. Hazır istemiyorum, özel olarak ürettirmek istiyorum derseniz, mobilyanızın üretim sürecine şahit olabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Mobilya ve koltukları alırken tüketiciler, üretici ve satıcı firmayı incelemeli ve tercihinizi güven veren firmalardan yana kullanmalıdır. İstanbul, Bursa, Ankara, Kayseri ve diğer illerimizde tanınmış ve köklü mobilya firmalarımız bulunmaktadır, müşteri memnuniyeti ilkesini elden bırakmayan firmalarımız, sizlere en iyi hizmeti vermek için çabalamaktadır.

Mobilyanın sağlamlığı kullanılan malzeme ve özenli işçiliktir, yatak odası ve yemek odalarında, genellikle mdf, sunta ve agaç çeşitleri (kayın, ceviz, ıhlamur) kullanılmaktadır, yatak odası ve yemek odası gruplarında uzun ömürlü ve sağlamlık için masif kullanılmış ürünler tercih edebilirsiniz, mobilya atölyesinde biten mobilyalar cila atölyesine gitmeye hazırdır, buradaki işlem sonunda mobilyalarınız, güzellik kazanmasının yanı sıra, ahşabın korunmasını sağlamaktadır. Modeline göre, cila üzerine uygulanan altın, gümüş varak işlemleri mobilyanıza farklı bir görünüm ve zenginlik katmaktadır.

Koltuk Takımları Üretimi

Koltuk takımları, modern ve klasik olarak ayrılmaktadır, kısaca modern koltuklarda sadece ayak kısımlarında ve bir kaç yerinde ahşap bulunurken, klasik koltuk takımlarında ise tamamında ahşap görünmektedir. Mobilyalarda olduğu gibi koltuk takımlarında’da malzeme ve üretim süreci en önemli rolu oynamaktadır. Bir koltuk takımı iskelet, sünger diğer malzemeler ve kumaştan oluşmaktadır, bunlardan bir tanesi bile kalitesiz olur ise kullanım süresi önemli ölçüde düşmektedir. Ülkemizde koltuk iskeletlerinde genellikle kayın ağacı kullanılmaktadır, (fabrikasyon üretim hariç) ısmarlama bir koltuk takımı yaptırmak isterseniz, süngerlemeye geçmeden iskeleti görebilirsiniz. Kullanacağınız kumaş genellikle dokuma kumaş olmalı ve 30 derecede yıkanmaya uygun olamalıdır, bunun avantajı minderlerin kirlendiği zaman yıkanabilmesine olanak sağlamasıdır, buda koltuk takımınız daha uzun ömürlü kullanmanıza olanak sağlayacaktır.