İster büyük olsun, isterse küçük olsun yaşadığımız evimiz için ev dekorasyonu yapmamız gerekir, günlük yaşantımızın geçtiği evimizde her yaş grubuna ve kullanımına uygun tarzdaki dekorasyonu kendinizde yapabilirsiniz, mantıklı olan ise mobilya dekorasyon konusunda uzman bir isimden yardım almak, daha az maliyetli ve zahmetsiz olacaktır, mobilya mağazaları ve içmimarlar tarafından yapılacak dekorasyon sizi maksimum seviyede memnun edecektir.

Evinizi dekore ederken odalarınız ve yaş grupları göz önünde bulundurularak işe başlanmalıdır, salon dekorasyonu, oturma odası dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, banyo dekorasyonu, çocuk ve bebek odası dekorasyonu, teras kat dekorasyonu evdeki odalar için dekorasyon bölümleridir. Evde kullanacağımız mobilya ve koltuk takımını seçerken işlevselliği, kullanım ömrü ve kullanılacak alana uygunluğunu test ederek seçin.

Dekorasyon yaparken evdeki dekor bütünlüğünü bozmadan yapmalısınız modern ve klasik mobilyayı aynı anda kullanacaksanız geçişler göze batmayacak şekilde olmalıdır, kullanılacak kumaş ve cila renklerinde ise açık renkler tercih etmek odanıza derinlik katmanıza yardımcı olacaktır.

Sizin ev dekorasyonunuz ruh haliniz ve stilinizden ibarettir, evinizde bulunan mobilyalar sizi sarıp sarmalamalı ve sıcak yuvanızdaki güveni size hissettirmelidir, bunu sağlayacak olan yaptığınız işten keyif almanız olacaktır.

Ev Dekorasyonu ve Mobilya

Dekorasyonu tamamlayan en keyifli bölümdür mobilya dekorasyonu, kullanılacak mobilyalar tasarım ve kullanımına bakılarak seçilmeli, hazır mobilyalar sizi tatmin etmiyorsa özel imalattan satın alınmalıdır. Kullanılacak mobilya grupları özenle seçilmeli her noktası iyice incelenerek alınmalıdır, mobilya ve koltuk takımları fiyatları bakımından sıkça değiştirilecek ürünlerden değildir, bunun için uzun ömürlü ve konforlu kullanım için seçici olmanız en iyisidir.

Salon ve oturma odası mobilyaları için tercih edeceğiniz yemek odası ve koltuk takımları modern, klasik ve avangarde tarzlardaki tasarımlardan oluşmaktadır, yemek odalarının kulanılmadığı küçük odalarda ise tv üniteleri ile dekorasyon tamalanmaktadır.

Mobilya çeşit bakımından sürekli olarak kendini güncellemektedir buda bizlere geniş seçme hakkı vermektedir, modern mobilya ile klasik mobilyayı aynı odada kullanmak isterseniz aynı oranda değilde bir kaçını değişik tarzda kullanmak göze batmayacaktır.

Dekorasyon ve Alışveriş

Evinizde kullanılacak mobilya gruplarını ve tarzları belirledikten sonra, mobilya alışverişi için en uygun mağazaları aramaya gelmiştir sıra, bu alışveriş mobilya mağazaları, mobilya siteleri, mobilya imalatçıları ve iç mimarlar tarafından temin edilebilmektedir size düşen beğendiğiniz mobilya gruplarını evinize en uygun biçimde dekore ettirmektir.

Evinizin tamamını tek bir mağaza veya firmadan yaptırabileceğiniz gibi bir çok alternatif mağaza ve ürünlerden oluşan mobilya, koltuk takımları, yemek ve yatak odası takımlarını alabilir ve dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kaliteli mobilyayı alırken dikkat etmeniz gerekenler kullanılan malzeme ve işçiliktir, satın aldığınız mağazadan alacağınız ürünle ilgili bilgi almaktan çekinmeyin koltuk takımlarında iskelette kullanılan ağacı (genellikle kayın ağacıdır) sünger kalitesini, kumaş tipi, kalitesi ve menşeini tercihiniz her zaman koltuk takımlarına yerli kumaş olsun.

Mobilyalarda ise gövdeyi oluşturan mdf ve sunta kullanılmakta kenarlarda ise masif için agaç kullanılmaktır, araştırarak alacağınız mobilya grupları, koltuk takımı veya köşe takımını hangi fiyata alırsanız alın karlı çıkacağınızı ve yıllarca kullanacağınızı unutmayın.

coçuk odası bebek odası genç odası dekorasyonucoçuk odası bebek odası genç odası dekorasyonu

coçuk odası bebek odası genç odası dekorasyonu

salon takımı oturma odası dekorasyonu

salon takımı oturma odası dekorasyonu

masa sandalye dekorasyonu salon oturma odasi sandalyeci

masa sandalye dekorasyonu salon oturma odasi

köşe koltuk takımları dekorasyonu

köşe koltuk takımları dekorasyonu

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir