İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB 2014

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük mobilya fuarları arasında yer alan İSMOB İstanbul Mobilya Fuarı 28 ocak 1 şubat tarihleri arasında mobilya tasarımcılarına ve müşterilerine kapılarını açıyor.Ünlü markaların ve üretici firmamın katıldığı fuar bu yıl geleceğin ev ve ofis mobilyaları konsepti ile karşımıza çıkıyor 2013 yılında 100.000 in üzerinde insanın ziyeret ettiği fuar bu yılda çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi tarafaından ziyaret edilecek ve Türkiye ve dünyadan firmalar  Türk Mobilyasını Avrupa’dan Asya’ya Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar bir çok coğrafyaya ulaştıracak.

istanbul mobilya fuarı

Son yıllarada Türk Mobilyası farklı tasarımları ve özgünlüğü ile beğeni toplamış ve hak ettiği yerini almış durumdadır. İstanbul, İnegöl Mobilyası ve Siteler Mobilyası lokomotif konumundadır dünya çapında üretim yapan bu merkezlerdeki firmalar arge çalışmaları ile her türlü mobilyayı özgün biçimde üreterek farklılıklarını ortaya koymaktadır, Yatak Odasından Yemek Odasına Oturma Gruplarından Ofis Mobilyasına kadar bir çok ürünün sergileneği fuarda hararetli bir çalışma başlamış durumdadır en güzel mobilya modelleri dünyanın dört bir köşesinden gelen yerli ve yabancı mobilya uzmanları tarafından incelenek ve yeni iş bağlantıları sağlanacak. İstanbul Fuar Merkezi 9, 10 ve 11 No’lu salonlarda gerçekleşecek  mobilya fuarı 28 Ocak 10:30 – 19:30 1 Şubat 10:30 – 16:30 saatlerine kadar açıktır. İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB; MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet GÜLEÇ, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Kadir TOPBAŞ, ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet ŞİMŞEK’in katılımıyla  açılışını gerçekleştirmiş bulunmaktadır ilerleyen saatlerde fuar izlenimlerimiz ile karşınızdayız.

Fuar İzlenimleri

Mobilya nerede fuarın nabzını tuttu, fuarda 4 ödül alan Teleset mobilya ve 3 ödül birden alan Fuga mobilyanın yanı sıra 2 si italyan dört tasarımcı tarafından hazırlanan koleksiyonu ile Kelebek Mobilya’nın sade ve işlevselliği ile karşımıza çıkan mobilya tasarımlarını yakından inceledik. Öne çıkan mobilya trendleri yoğun olarak 2013 yılında ağırlığını hissettiren avangart mobilya tasarımları oldu, koltuk takımları oturma grupları yatak odaları yemek odaları olarak karşımıza çıkan avangart mobilyayı modern tasarımlar ve klasik mobilyalar izledi.

İSMOB tasarım yarışması 2014

İsmob istanbul mobilya fuarında 8.si düzenlene tasarım yarışmasında mobilya firmaları 29 ocakta gerçekleşen ödül töreniyle ödüllerini aldı, 49 firmanın tasarladığı mobilya ürünlerinde 132 ürün yarıştı ve jüri tarafından incelendi Oturma Grubu, Yatak Odası, Yemek Odası, Genç Odası, Aksesuar ve En İyi Stand kategorisindeki ürünler yenilik avangart neo klasik  ve modern olarak incelendi

Yarışmanın ödülleri

 

Oturma Grubu

CASA Mobilya Pool ürünüyle birincilik , Kelebek Mobilya Likena ürünüyle ikincilik, Doğtaş Mobilya Private ürünüyle üçüncülük aldı.

Yatak Odası

Teleset Mobilya Lezalt ürünüyle birincilik, Kelebek Mobilya Exila ürünüyle ikincilik , Vanessa Mobilya Decina ürünüyle üçüncülük aldı.

Yemek Odası

Vanessa Mobilya Pietra ürünüyle birincilik, Teleset Mobilya Lezalt ürünüyle ikincilik, Fuga Mobilya 68 ürünüyle üçüncülük aldı.

Genç Odası

Teleset Mobilya Carlo ürünüyle birincilik, Çilek Mobilya Black Pirate ürünüyle ikincilik, Rengarenk Mobilya Slim ürünüyle üçüncülük aldı.

Aksesuar

Ozzo Mobilya Zero ürünüyle birincilik , Teleset Mobilya Minimax ürünüyle ikincilik, Alfemo Mobilya Oregon ürünüyle üçüncülük aldı. En iyi Stant  Ödülünü  ise Doğtaş Stant ile Doğtaş Mobilya aldı. Ödüller MOSDER Başkanı Ahmet Güleç ve CNR Expo Genel Müdürü Alkan Usta ve mobilya sektörün önde gelen isimleri tarafından takdim edildi.

İstanbul Mobilya Fuarı

Sizde Paylaşın

Sizde izlenimleriniz paylaşmak isterseniz yorum bölümünden bize yorum bırakalirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir