Köşe koltuk modelleri faklı fiyat şeçenekleri ile son yılların en çok tercih edilen koltuklar arasına girmiştir, yeni konut sistemine bağlı olarak daralan evlerde en çok kullanılan koltuklar köşe koltuk takımları olmuştur, 3 metreye 3 metre köşe koltuk alabileceğiniz gibi, bir tarafı dinlenme şeklinde tasarlanmış l köşe koltuk modelleri de tercih edebilirsiniz.

Köşe koltuk takımında model seçenekleri neredeyse sınırsız desek abartmamış oluruz, Türkiye genelinde binlerce mobilya firmasına ait köşe koltuk modelleri bulunmaktadır, bu köşe takımları, model, kullanım kolaylığı, ergonomi, tasarım olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Köşe koltuk modeli seçerken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir? birinci olarak kullanılacak yere göre l koltuk modeli belirlenmelidir, dikdörtgen, kare veya dinlenmeli köşe koltuk takımı belirlenmelidir, mobilya mağazalarında bulunan köşe takımları ölçüsü evinize uymayabilir, o zaman mobilya mağazasından özel ölçü talebinde bulunabilirsiniz, çoğu mobilya firması bu konuda destek vermektedir, model ve ölçüler belirlendikten sonra kumaş seçimi, var ise ahşap kısımların cila renkleri belirlendikten sonra üretim yaptırabilirsiniz.

Köşe Koltukların Fiyatları

Modern köşe koltuk fiyatları, mobilya firmasına göre değişiklik gösterebilmektedir, firmalar tarafından düzenlenen kampanyalar köşe koltuk fiyatlarında dönemsel olarak indirime gidilmesine sebep olmaktadır, bunların başında düğün sezonlarının başlaması örnek gösterilebilir. Köşe koltuk modellerinde kullanılan malzeme, kumaş ve tasarım fiyatı belirleyen ana faktörlerdir, her firma kendine özgü ticareti ile köşe takımlarında fiyat belirler, müşteriye kalan, kullanabileceği ve beğendiği ürünü almaktır.

Mobilya Markaları ve Köşe Koltuk

Yazılı ve görsel basında gördüğümüz mobilya markaları ve köşe koltuk takımları, mobilya firmalarının ürünlerini incelediğimizde, arge aşamasından geçerek, üretilmiş köşe kotuklar olduğunu görmekteyiz, İstikbal Köşe Takımları yıllara dayan tecrübenin eseri durumundadır, her türlü konforun ve kullanım kolaylığının düşünüldüğü köşe takımları, farklı fiyat çeşitleri ve ödeme avantajları ile mağazalarda teşhir edilmektedir. Sektörün öncü isimlerinden olan Doğtaş Mobilya , pastel renklerden oluşan farklı tarzaları bir araya getirerek oluşturduğu köşe koltuk koleksiyonunu mağazalarında sunmaktadır. İtalyan tasarımlarını yanıbaşımızda hissettiren Lazzoni Mobilya köşe koltuk takımlarında şıklık, ergonomi ve tasarım üstünlüğünü müşterilerine sunmaktadır. Sıradışı köşe koltuk tasarımları sunan Zebrano Mobilya lüks görüntüye sahip kapitone döşeme ile zenginleşmiş köşe takımlarını mağazalarında sizler ile buluşturmaktadır. Türkiye genelinde çok sayıda “marka olmuş mobilya firmaları” bulunmaktadır bir gün hepsini burada görürüz belkide!